hasude
Hasude

Embëlsirë tradicionale e cila njihet...

Recetat e ditës

 

 • tave_kosi-gatuajmire

  Tavë kosi (Elbasani)

  Vlerësimi Mesatar: (4.3 / 5)

  Gatim tradicional i kuzhinës shqiptare, më saktë i Elbasanit. Interesant është dhe fakti që ky gatim njihet me këtë emër (tavë Elbasani) dhe në Turqi e në krahinat ...

  Lexo më tepër
 • qebapi_i_shehzades-gatuajmire

  Qebapi i Shehzades

  Vlerësimi Mesatar: (4.8 / 5)

  Eshtë traditë e qytetit Amasya, Turqi. Këshillohet të piqet në tavë dheu.

  Lexo më tepër
 • petulla_me_maja_gatuajmire

  Petulla me maja

  Vlerësimi Mesatar: (4.4 / 5)

  Majanë e tresim në 2 gota ujë të vakët. Shtojmë miellin dhe e përziejmë mirë. Shtojmë kripën dhe e përziejmë përsëri. E lemë të vijë për rreth 2 ...

  Lexo më tepër
 • japrak-me-gjethe-rrushi-gatuajmire

  Japrak me gjethe rrushi

  Vlerësimi Mesatar: (5 / 5)

  Në tenxheren ku do t'i ziejmë, në fillim shtrojmë 2-3 gjethe rrushi. Marrim pak nga harxhi dhe e mbështjellim në një gjethe me formë sipas dëshirës. Japrakët e ...

  Lexo më tepër
 • manti_gatuajmire01

  Manti

  Vlerësimi Mesatar: (5 / 5)

  Mantija është një gatim tradicional i Turqisë dhe Lindjes së Mesme. Në disa vende të Azisë njihet me emrin "mantu" ose "mandu". Origjinën e saj e ka nga ...

  Lexo më tepër
 • shakshuka_gatuajmire

  Shakshuka

  Vlerësimi Mesatar: (5 / 5)

  Shakshuka është një gatim i thjeshtë që përdoret si shoqërues në menutë e festave. Përgatitja e saj është e thjeshtë dhe nuk kërkon përvojë kuzhine. Për skuqjen: 1 ...

  Lexo më tepër
 • kek-piano_gatuajmire

  Kek piano

  Vlerësimi Mesatar: (4.8 / 5)

  Në një tas hedhim vezët, gjysëm gote sheqer dhe i përziejmë mirë me tel ose përzierës elektrik. Shtojmë gjysëm gote vaj, gjysëm gote qumësht, një gotë miell, një ...

  Lexo më tepër
 • tasqebap

  Tasqebap

  Vlerësimi Mesatar: (4.5 / 5)

  Mishin e prerë në copa sa kokrra e arrës e ziejmë për 10 minuta në 2 gota ujë. Pastaj e shpëlajmë në ujë të rrjedhshëm dhe e lemë ...

  Lexo më tepër
 • domate-te-mbushura-

  Domate të mbushura

  Vlerësimi Mesatar: (5 / 5)

  Domateve u bejmë një prerje horizontale jo të plotë tek pjesa e bishtit. Pjesën e prerë që ngjan si kapak, e ngremë lart dhe me ndihmën e një ...

  Lexo më tepër
 • sytlaç

  Sytlaç

  Vlerësimi Mesatar: (5 / 5)

  Orizin e qëruar dhe të shpëlarë mirë, e hedhim në një enë. Shtojmë një gotë e gjysëm ujë dhe e ziejmë derisa orizi të zbutet. Orizin e zier ...

  Lexo më tepër

Më të Shikuara

Speciale e Javës

qebap-patellxhana2

Qebap me patëllxhana

Patëllxhanat i lajmë dhe i prejmë në copa afro 1-2 gisht të trasha. Copat i vemë në një enë me ...


Lexo më tepër

Shkrime të Reja

Receta MISC

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.