Receta me Përbërës: Djathe i bardhë

pogace_me_djathe-gatuajmire

Pogaçe me djathë

Lloji i Recetës: ,
Vlerësimi Mesatar: (4.7 / 5)

Në një enë përziejmë gjalpin, vajin dhe vezët. Të verdhën e njërës vezë e ndajmë veç. Shtojmë ujin e vakët, kripën, ...

Lexo më tepër
pogace-me-koper

Pogaçe me djathë dhe koper

Lloji i Recetës:
Vlerësimi Mesatar: (4.9 / 5)

Në një tas marrim majanë dhe e shkrijmë në pak ujë. I shtojmë vezët (të verdhën e njërës prej vezëve ...

Lexo më tepër
Tarte-me-brokoli

Tartë me brokoli

Lloji i Recetës: ,
Vlerësimi Mesatar: (4.7 / 5)

Në një enë hedhim 2 vezë, margarinën e zbutur (me dorë), miellin dhe pak kripë. I përziejmë bashkë derisa të ...

Lexo më tepër
varka_me_patellxhana

Varka me patëllxhana

Lloji i Recetës:
Vlerësimi Mesatar: (4.7 / 5)

Në fillim patëllxhanët i pjekim në zjarr me nxehtësi mesatare. Pasi ia qërojmë lëkurën i vendosim në një tavë qelqi. ...

Lexo më tepër
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.