Komposto dardhe

2013-04-20
komposto_dardhe1komposto_dardhe2
 • Persona : 8
 • Koha e Përg. : 10m
 • Koha e Pjekjes : 30m
 • Gati për : 40m

Përbërësit

 • 6 dardha
 • 1 gotë uji sheqer
 • 1/2 limon (lëngu)

Përgatitja

Hapi 1

Dardhat qërohen, pastrohen nga farat, ndahen në katër pjesë dhe lihen në një enë me ujë.

Hapi 2

Në një enë tjetër hedhim 3-4 gota ujë dhe në të shtrydhim limonin. Dardhat i marrim nga ena e tyre, i kullojmë dhe i hedhim në enën me ujë me limon. I ziejmë derisa dardhat të zbuten.

Hapi 3

I hedhim sheqerin dhe i lemë të ziejnë dhe për 5 minuta. Pasi të ftohen janë gati për t'u shërbyer.

Kategoria e Recetës: Përbërësit: , ,
Vlerësimi Mesatar

(4.6 / 5)

4.6 5 16
Vlerëso këtë Recetë

16 vizitorë vlerësuan këtë recetë

Receta nga Editori:
 • tave_kosi-gatuajmire

  Tavë kosi (Elbasani)

 • fasule-turshi_gatuajmire

  Fasule të njoma turshi

 • turshi-lakre_gatuajmire

  Lakër e kuqe turshi

 • pogace_me_djathe-gatuajmire

  Pogaçe me djathë

 • qebapi_i_shehzades-gatuajmire

  Qebapi i Shehzades

Komente mbi Recetën

Shto një Koment


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.