Muhalebi me miell orizi e qumësht

2013-04-28
muhalebi_miell_orizi
 • Persona : 1
 • Koha e Përg. : 5m
 • Koha e Pjekjes : 10m
 • Gati për : 15m

Përbërësit

 • 2 lugë kafeje miell orizi
 • 3/4 gote uji qumësht
 • 1 lugë gjelle sheqer (i tretur në ujë)
 • 1/2 lugë kafeje gjalpë
 • 1 filxhan kafeje ujë

Përgatitja

Hapi 1

Miellin e orizit e ziejmë në ujë sa të zbutet. I shtojmë qumështin dhe e ziejmë dhe pak.

Hapi 2

Shtojmë sheqerin e tretur, e përziejmë dhe e heqim nga zjarri. E hedhim në pjatë dhe sipër i hedhim gjalpin. Fëmijës ia japim të vakët.

Kategoria e Recetës: , Përbërësit: , , ,
Vlerësimi Mesatar

(4.3 / 5)

4.3 5 14
Vlerëso këtë Recetë

14 vizitorë vlerësuan këtë recetë

Receta nga Editori:
 • tave_kosi-gatuajmire

  Tavë kosi (Elbasani)

 • fasule-turshi_gatuajmire

  Fasule të njoma turshi

 • turshi-lakre_gatuajmire

  Lakër e kuqe turshi

 • pogace_me_djathe-gatuajmire

  Pogaçe me djathë

 • qebapi_i_shehzades-gatuajmire

  Qebapi i Shehzades

Komente mbi Recetën

Shto një Koment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.