Shpendët

pule-ne-furre_gatuajmire

Pulë e plotë në furrë

Lloji i Recetës:
Vlerësimi Mesatar: (4.2 / 5)

Pulën e vendosim me shpinë poshtë në një tepsi. Këmbët i lidhim me njëra tjetrën që gjatë pjekjes, pula të ...

Lexo më tepër
gjel-deti-i-mbushur_gatuajmire

Gjel deti i mbushur

Lloji i Recetës:
Vlerësimi Mesatar: (4.4 / 5)

Për sipër: 1/2 lugë gjelle salcë 1 lugë gjelle kos 1 lugë gjelle lëng limoni 2-3 lugë gjelle lëng gjeli ...

Lexo më tepër
qofte-me-mish-pule_gatuajmire

Qofte me mish të grirë pule

Lloji i Recetës: ,
Vlerësimi Mesatar: (4.6 / 5)

Mishin e grirë të pulës e vendosim në një enë dhe i hedhim sipër qepën dhe hudhrën të grira me ...

Lexo më tepër
krahe-pule-ne-zgare3-

Krahë pule në zgarë

Lloji i Recetës:
Vlerësimi Mesatar: (4.6 / 5)

Në fillim sigurohemi që krahët e pulës të jenë të pastra nga puplat e qimet. Copave të mëdha mund t'u ...

Lexo më tepër
pule-me-pure-kungulli

Pulë e kavërdisur me pure kungulli

Lloji i Recetës: ,
Vlerësimi Mesatar: (4.8 / 5)

Mishin e pulës e presim në copa të vogla. Qepën dhe hudhrat i grijmë imët dhe i kavërdisim me vaj ...

Lexo më tepër
japrak-me-pazi-dhe-mish-pule

Japrak me pazi (bietola) dhe me pulë

Lloji i Recetës: ,
Vlerësimi Mesatar: (5 / 5)

Në një tenxhere me ujë të valuar hedhim brenda gjethet e pazisë dhe pa i lenë shumë i nxjerrim. I ...

Lexo më tepër
pule_rulo_me_perime-

Pulë rulo me perime

Lloji i Recetës:
Vlerësimi Mesatar: (4.9 / 5)

Filetot e pulës i hapim duke i rrahur me çekiç. Sipër i hedhim kripën, piperin, karrotën e zier, bizelet dhe ...

Lexo më tepër
05-03-575x262

Kofshë me shpatull gjeldeti me erëza

Lloji i Recetës:
Vlerësimi Mesatar: (5 / 5)

Kofshën e gjelit e marrim dhe e vendosim në një tavë qelqi. Hudhrat i qërojmë dhe i ndajmë përgjysëm.

Lexo më tepër
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.